عملکرد دیگهای چگالشی

دیگ چگالشی نسل جدید دیگ های آبگرم محسوب می شود. مکانیزم عملکرد این دیگ ها براساس بازيابی حداکثر انرژی حرارتی محصولات احتراق و دود می باشد . جهت دستیابی به این هدف يک يا دو مبدل حرارتي داخل اين ديگ ها قرار داده شده که پيش گرمايش آب برگشتي به ديگ توسط گرماي دود را بر عهده دارد. به این معنا که از گرمای محسوس و نهان محصولات احتراق استفاده میشود تا از انرژی به بهترین شکل استفاده گردد.

در دیگ های معمولی دمای دود خروجی از بویلر بین 120 تا 200 درجه سانتیگراد است و بدلیل اثرات خوردگی، دمای دود را نمی توان پایینتر از 120 درجه (نقطه شبنم دود) رساند که موجب اتلاف بخش مهمی از انرژی می گردد. این مشکل در دیگ های چگالشی با استفاده از دودکشهای با جنس مقاوم به خوردگی مانند پی وی سی حل شده است. مبدل های حرارتی این انرژی را به آب منتقل و دمای دود را تا کمتر از 60 درجه کاهش می دهد. توليد قطرات ناشي از چگالش دود در اين ديگها مشکلي براي آنها بوجود نياورده و توسط يک لوله خروجی کندانس به بيرون تخليه مي گردد.
با توجه به نوع عملکرد این نوع دیگها ،هر چه دمای آب برگشتی به دیگ پایینتر باشد چگالش بهتر صورت خواهد گرفت و در نتیجه میتوان به راندمان به بالای 98 درصد دست یافت!
جهت نیل به این هدف نیاز به اعمال تغییرات خاص در طراحی پایپینگ می باشد.

 با پیش ثبت نام رایگان آخرین اطلاعات دوره مورد نظرتان را دریافت نمایید.

 پیش ثبت نام دوره      ثبت نام نهایی دوره

#مفید_ باشیم و تاثیرگذار 

پیش به سوی فردایی پربارتر

ارتباط با ما از روش های زیر:

  • تلفن تماس: 956 66 888 (3 خط)
  • سامانه پیام کوتاه: 02188866956