دوره تربیت مدیر تضمین کیفیت وایمنی مواد غذایی

هدف از برگزاری دوره :


 

این دوره با هدف توانمند کردن فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و بالاتر از آن در رشته های مرتبط با علوم تغذیه و صنایع غذایی در خصوص نظام های مدیریت کیفیت و ایمنی مواد غذایی طراحی گردیده و در طی دوره کارآموزان به صورت کاملا کاربردی و مطابق با جدیدترین شیوه های آموزش های مهارتی کلیه مباحث مربوط به چگونگی طراحی، مستندسازی، استقرار، نگهداری و به روزآوری نظام های مدیریتی مرتبط از قبیل استانداردهای بین المللی ISO 9001 ، GMP، HACCP، ISO 22000، BRC، IFS،FSSC 22000 و SQF را فرا گرفته و قادر خواهند بود کلیه امور مرتبط با تضمین سیستم های مدیریت کیفیت و ایمنی مواد غذایی را مدیریت نموده و یا به عنوان کارشناس مشاور، طراحی و استقرار سیستم ها را در سازمان ها بعهده گیرند.

 

مدت زمان برگزاری دوره :


 

مدت برگزاری این دوره 200 ساعت شامل 69 ساعت مباحث نظری و 131 ساعت کارگاه عملی(Workshop) می باشد.  برای کلیه شرکت کنندگان در این دوره  مدرک با کد بین المللی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعطا میگردد.

 

شهریه مصوب دوره هر ساله توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور محاسبه و اعلام می گردد. شایسته است جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما از روش های زیر:

  • تلفن تماس: 956 66 888 (3 خط)
  • سامانه پیام کوتاه: 02188866956